poniedziałek, 22 styczeń 2018

Droga do przyszłości - Projekt

logoOTWARTE SERCA

Kompleksowe i wielospecjalistyczne oddziaływania rewalidacyjne wspierające dzieci i młodzież z terenu Dąbrowy Górniczej

Więcej…

Z widokiem na Babią Górę - Projekt górski

logo zwb3Informujemy, że zakończyliśmy realizację projektu górskiego „Z widokiem na Babią Górę”–cykl wędrówek beskidzkimi szlakami

Więcej…

logo zwb3

Z widokiem na Babią Górę - Projekt górski

Zakończyliśmy realizację projektu górskiego „Z widokiem na Babią Górę”–cykl wędrówek beskidzkimi szlakami integrujący niepełnosprawnych i pełnosprawnych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Projekt finansowany przez Urząd Gminy Dąbrowa Górnicza oraz Dąbrowskie Stow
arzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”. W projekt zaangażowanych było 16 uczestników głównie z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” z 4 opiekunami oraz 4 uczniów Zespołu Szkół Technicznych nr 2 w Dąbrowie Górniczej z 1 opiekunem. Projekt obejmował organizację 3 wyjazdów 1-dniowych na szlaki Beskidu Śląskiego (Klimczok, Magurka Wilkowicka,  Czantoria) oraz wyjazdu 3-dniowego na szlaki  Beskidu Żywieckiego (nocleg w Schronisku na Hali Miziowej oraz na Rysiance).

 

 


Mówik

Komunikacja wspomagająca

Więcej na www.mowik.pl

Zobacz jak komunikuje się p.Fabian :)

Nasze pracownie:

W warsztacie istnieje dziesięć pracowni: aktywizacji zawodowej I i aktywizacji zawodowej II, ceramiczna, gospodarstwa domowego, informatyczna, ogrodniczo-techniczna, konserwatorska z elementami metaloplastyki; malarstwa, grafiki i witrażu; szycia, haftu i makramy oraz tkactwa. Formy terapii zajęciowej oraz techniki stosowane w poszczególnych pracowniach dostosowywane są do indywidualnych możliwości każdego uczestnika. Podczas zajęć w większości pracowni powstają prace o walorach użytkowych oraz artystycznych, które następnie prezentowane i sprzedawane na różnego rodzaju wystawach i kiermaszach.

Zadaniem nadrzędnym wszystkich pracowni są działania uspołeczniające, kształtujące zdolności komunikacyjne uczestników, umiejętność współpracy w grupie i kulturę osobistą. Proces ten przebiega równolegle z zasadniczymi zajęciami i trwa w określonych przypadkach nawet kilka lat.

Aktywizacji zaw. I i II

Informatyczna

Szycia, haftu i makramy

Elektrośmieci

 Elektrośmieci

Przynieś zużyte, zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne do nas.

Ceramiczna

Konserwatorska

Malarstwa, grafiki i witrażu

Jak zostać uczestnikiem

Jak zostac uczesnikiem

Zostań uczestnikiem

Przyjdź do naszej siedziby i złóż potrzebne dokumenty.

Gospodarstwa domowego

Tkacka

Ogrodniczo-techniczna

ogrodnicza

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatr

 • Legendy dąbrowskie

  Gołonogi Pustelnik i Tuczna Baba

 • Potemowy misz masz

  Potemowy misz masz

 • Przebudzenie

  Przebudzenie marzeń

 • Kwartet dla czterech aktorów

  Kwartet dla czterech aktorów

Wycieczki górskie

Nordic walking

Wycieczki rowerowe

Copyright © 2017 Stowarzyszenie OTWARTE SERCA.