piątek, 15 grudzień 2017

Droga do przyszłości - Projekt

logoOTWARTE SERCA

Kompleksowe i wielospecjalistyczne oddziaływania rewalidacyjne wspierające dzieci i młodzież z terenu Dąbrowy Górniczej

Więcej…

Z widokiem na Babią Górę - Projekt górski

logo zwb3Informujemy, że zakończyliśmy realizację projektu górskiego „Z widokiem na Babią Górę”–cykl wędrówek beskidzkimi szlakami

Więcej…

Pracownia informatyczna

Podczas zajęć, uczestnicy uczą się obsługi komputera oraz urządzeń biurowych, których znajomość jest niezbędna dla współczesnego człowieka. Zakres przekazywanej wiedzy jest bardzo szeroki i dostosowany do indywidualnych możliwości oraz wiedzy uczestnika. Podopieczni poznają programy komputerowe, uczą się korzystać z edytorów tekstu, tworzyć grafiki, wykonywać cyfrową obróbkę zdjęć. Posługują się gilotyną do papieru, bindownicą i laminarką. Wykonują kartki świąteczne, druki zaproszeń oraz inne drobne zlecenia introligatorskie.

Ważnym elementem zajęć jest nauka korzystania z informacji zawartych w globalnej sieci, głównie tych pomocnych w codziennym życiu: wyszukiwanie połączeń komunikacyjnych czy przepisów kulinarnych itp. Ponadto uczestnicy zdobywają wiedzę jak umiejętnie i świadomie korzystać z możliwości które daje Internet. Zakładają skrzynki mailowe i konta na portalach społecznościowych, uczą się porozumiewać przy pomocy komunikatorów, zapoznają się z działaniem różnych wyszukiwarek.  Praca z komputerem ogólnie wpływa na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, sprawności manualnej oraz logicznego myślenia. Nabycie przez uczestników umiejętności wykorzystania komputera w codziennej pracy ma na celu również przygotowanie ich do wykonywania pracy zarobkowej  w środowisku IT.


Mówik

Komunikacja wspomagająca

Więcej na www.mowik.pl

Zobacz jak komunikuje się p.Fabian :)

Nasze pracownie:

W warsztacie istnieje dziesięć pracowni: aktywizacji zawodowej I i aktywizacji zawodowej II, ceramiczna, gospodarstwa domowego, informatyczna, ogrodniczo-techniczna, konserwatorska z elementami metaloplastyki; malarstwa, grafiki i witrażu; szycia, haftu i makramy oraz tkactwa. Formy terapii zajęciowej oraz techniki stosowane w poszczególnych pracowniach dostosowywane są do indywidualnych możliwości każdego uczestnika. Podczas zajęć w większości pracowni powstają prace o walorach użytkowych oraz artystycznych, które następnie prezentowane i sprzedawane na różnego rodzaju wystawach i kiermaszach.

Zadaniem nadrzędnym wszystkich pracowni są działania uspołeczniające, kształtujące zdolności komunikacyjne uczestników, umiejętność współpracy w grupie i kulturę osobistą. Proces ten przebiega równolegle z zasadniczymi zajęciami i trwa w określonych przypadkach nawet kilka lat.

Aktywizacji zaw. I i II

Informatyczna

Szycia, haftu i makramy

Elektrośmieci

 Elektrośmieci

Przynieś zużyte, zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne do nas.

Ceramiczna

Konserwatorska

Malarstwa, grafiki i witrażu

Jak zostać uczestnikiem

Jak zostac uczesnikiem

Zostań uczestnikiem

Przyjdź do naszej siedziby i złóż potrzebne dokumenty.

Gospodarstwa domowego

Tkacka

Ogrodniczo-techniczna

ogrodnicza

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatr

 • Legendy dąbrowskie

  Gołonogi Pustelnik i Tuczna Baba

 • Potemowy misz masz

  Potemowy misz masz

 • Przebudzenie

  Przebudzenie marzeń

 • Kwartet dla czterech aktorów

  Kwartet dla czterech aktorów

Wycieczki górskie

Nordic walking

Wycieczki rowerowe

Copyright © 2017 Stowarzyszenie OTWARTE SERCA.